آموزش پابجی موبایل

هدشات در پابجی چیست؟ + راهنمای تنظیمات

هدشات در پابجی چیست

بازی پابجی موبایل از زمان انتشار خود بازیکن‌های زیادی را به خود جذب کرده است. در شروع این بازی شما در حال پرواز بر روی یک نقشه هستید و باید بعد از پرش با 100 نفر مبارزه کنید. برای زنده ماندن و برنده شدن در بازی پابجی انتخاب و جمع‌آوری تجهیزات اهمیت زیادی دارد. از طرفی برای از بین بردن دشمنان می‌توانید از طریق هدشات یا شلیک به سر عمل کنید، زیرا این حرکت می‌تواند آسیب بیشتری به آن‌ها وارد نماید. به همین دلیل در ادامه قصد داریم به بررسی تنظیمات هدشات در پابجی بپردازیم و اهیمت این مورد را برای گیمرها مشخص کنیم.

 

معرفی هدشات در بازی پابجی

هدشات به عنوان بخش اصلی بازی‌های سَبک شوتر محسوب شده و برای بازیکن بسیار لذت بخش است. هدشات یک امتیاز ویژه به شمار می‌رود و می‌تواند منجر به برتری یک بازیکن در رقابت‌های چند نفره شود.

در بازی پابجی هر سلاحی با توجه به اینکه به کدام قسمت دشمن اصابت می‌کند، تاثیر متفاوتی دارد. از طرفی شلیک به سر یا همان هدشات می‌تواند آسیب زیادی را به دشمن وارد نماید. درنتیجه بازیکن باید بتواند تنظیمات هدشات در پابجی را به خوبی انجام دهد.

همچنین یکی از نکات مهمی که منجر به استفاده بهتر از هدشات می‌شود، تنظیمات مربوط به حساسیت حرکت دوربین است. تنظیمات حساسیت حرکت دوربین موجب می‌شود که تنظیمات شلیک نیز بهتر انجام شود.

بازی پابجی دارای سلاح‌های مختلفی است و بعضی از این سلاح‌ها کاملا مجهز هستند. هدشات زدن با سلاح‌های این بازی می‌تواند تجربه‌ای رضایت بخش را برای بازیکن به وجود آورد.

 

رازها و ترفندهای هدشات در پابجی

رازهای هدشات در پابجی موبایل

مهارت هدشات در پابجی با تمرین و تکرار به دست می‌آید. شما باید بتوانید با استفاده از صدا و نشانه‌های صوتی موقعیت دشمن را شناسایی نمایید. زمانی که دشمن را مشاهده کردید، باید بتوانید تک تیر را به سر او شلیک کنید. علاوه بر آن در نظر گرفتن خط فرضی مسیر گلوله تا سر دشمن می‌تواند به شما در هدشات کمک کند.

در بازی پابجی هر مقدار تمرین شما بیشتر باشد، توانایی هدشات زدن نیز بیشتر خواهد شد و بعد از مدتی تنظیم ذهنی خط فرضی مسیر گلوله به درستی انجام می‌شود و شما می‌توانید پیشرفت کنید. علاوه بر آن به تسلط کامل بر مکان اسلحه‌ها و مکان‌های پر از درگیری خواهید رسید.

همچنین برای هدشات زدن در پابجی باید مواظب باشید که هدشات هم نشوید. عدم توجه به وجود دشمن در زوایای مختلف می‌تواند منجر به بروز این حادثه در بازی پابجی شود. بنابراین باید مهارت‌های خود را تقویت کنید و به زوایای اطراف نیز توجه داشته باشید.

 

تنظیم هدشات در پابجی

برای تنظمات هدشات در پابجی مراحل زیر را انجام دهید.

 1. وارد قسمت Settings شوید.
 2. بر روی Basic Controls ضربه بزنید.
 3. قسمت Bolt-Action Rifle را روی حالت Tap قرار دهید.
 4. قسمت Shotgun Firing Mode را روی حالت Tap قرار دهید.
 5. Scope Mode را روی حالت Hold قرار دهید.
 6. قسمت Camera Rotation while ADS روی حالت Disable قرار بگیرد.
 7. قسمت Quick Scope Switch روی حالت Enable قرار بگیرد.
 8. قسمت Focal Length Adjustment روی حالت Tap قرار داشته باشد.
 9. قسمت Canted Sight Button روی حالت Tap to Switch قرار بگیرد.

در بخش Peek Settings مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. قسمت Peek روی حالت Enable قرار داشته باشد.
 2. قسمت Peek & Open Scope روی حالت Disable قرار بگیرد.
 3. در قسمت Camera Rotation while Leaning در حالت Enable قرار بگیرد.

حالا به بخش Advanced Controls بروید و مراحل زیر را انجام دهید:

 1. قسمت Headshot Sound را روی حالت Enable قرار دهید.
 2. قسمت Jump/Climb را روی حالت Separate قرار دهید.
 3. بخش Merging Crouching and Laying Prone روی حالت Disable قرار بگیرد.
 4. بخش Auto Jump روی حالت Disable باشد.
 5. قسمت FPP Swap را روی حالت Enable قرار دهید.
 6. قسمت Slide (Arena) را روی حالت Disable قرار دهید.
 7. FPP Dynamic Holding روی حالت Enable قرار بگیرد.
 8. قسمت Sprint Sensitivity را روی 90 قرار دهید.
 9. 3rd Person Perspective Camera View را روی 80 قرار دهید.

سپس در قسمت Assist Features تنظیمات زیر را انجام دهید:

تنظیمات Assist Features

 1. در بخش Aim Assist تنظیمات را روی حالت Enable قرار دهید.
 2. قسمت Blocked Sight Warning را روی حالت Disable تنظیم کنید.
 3. قسمت Horizontal Swipe Acceleration را روی حالت Enable قرار دهید.
 4. قسمت Aim Features را روی حالت Enable قرار دهید.
 5. قسمت Aim را روی حالت Hold قرار دهید.
 6. بخش Aim Camera Rotation Feature در صورتی که با ژیروسکوپ هستید روی حالت Enable قرار دهید و در غیر این صورت این بخش را روی Disable تنظیم کنید.

 

تنظیمات گرافیک در بازی پابجی

در قسمت Graphics تنظیمات گرافیک را روی حالت Smooth قرار دهید. و قسمت بعدی Frame Rate است که باید روی Extreme قرار بگیرد. سپس Brightness را روی 150 درصد تنظیم کنید.

در بخش Audio قسمت SFX Quality را روی حالت High تنظیم کرده و Crosshair Color را روی رنگ‌های مشکی یا سفید قرار دهید. این حالت به هدشات زدن کمک می‌کند.

در قسمت Sensitivity نیز گزینه‌ها باید روی عددهای مشخصی تنظیم شوند. در قسمت Camera Sensitivity بخش‌های TPP Aim و  FPP Aim را روی حالت 115 درصد تنظیم کنید.

در قسمت ADS Sensitivity نیز بخش‌های TPP Aim و FPP Aim باید روی 115 درصد قرار بگیرند. در ادامه تنظیمات در قسمت Camera Sensitivity بخش Camera را روی 239 درصد قرار دهید.

همچنین در تنظیمات مربوط به Gyroscope قسمت TPP Aim و FPP Aim باید روی 120 درصد تنظیم شوند. در بخش ADS Gyroscope Sensitivity نیز Separate Settings را روی حالت Enable تنظیم نمایید.

 

جمع بندی

بازی جذاب و هیجان‌انگیز پابجی با هدشات زدن برای بازیکن‌ها لذت بیشتری خواهد داشت. بنابراین با تنظیمات هدشات در بازی پابجی می‌توان با مهارت بیشتری از این امکان استفاده نمود. اهمیت تنظیمات هدشات برای برنده شدن در این بازی زیاد بوده و بازیکن باید بتواند به تمامی جزئیات این مورد مسلط شود.

به نظر شما چه نکات دیگری می‌تواند مهارت بازیکنان را در هدشات افزایش دهد؟

می‌توانید نظرات خود را با دیگر کاربران سایت آی آر پابجی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *