آموزش پابجی موبایل

اصطلاحات پابجی موبایل (که برای حرفه ای شدن باید بلد باشی)

اصطلاحات پابجی موبایل

بازی جذاب پابجی موبایل در حال حاضر میلیون‌ها طرفدار از سراسر جهان داشته و بازیکن‌های زیادی روزانه وقت خود را صرف این بازی می‌کنند. یکی از موارد مهمی که برای حرفه‌ای شدن در این بازی نیاز است، آشنایی با کلمات و اصطلاحات پابجی موبایل می‌باشد. این اصطلاحات برای ارتباط موثر به وجود آمده و ممکن است برای گیمرهای تازه وارد کمی گیج کننده باشند. به همین دلیل در این مطلب می‌خواهیم شما را با اصطلاحات و کلمات این بازی آشنا کنیم تا درک بهتری نسبت به بازی پابجی داشته باشید و از طرفی شانس برنده شدن خود را افزایش دهید.

معرفی بازی پابجی موبایل

بازی پابجی موبایل از بازی‌های سبک بتل رویال است و طرفداران زیادی دارد. این بازی توانسته برای بازیکنان تجربه لذت بخشی را فراهم نماید. برای حرفه‌ای شدن در این نوع از بازی‌ها باید با نکات و ترفندهای آن آشنا شد.

اگر زمان کوتاهی از تجربه بازی شما در پابجی نگذشته، حتما متوجه شده‌اید که بازیکنان حرفه‌ای‌تر با استفاده از مهارت بالای خود و تسلط بر این بازی می‌توانند به راحتی با شما مبارزه کرده و به شما تیر بزنند. درنتیجه شما نیز برای مسلط شدن به این بازی نیاز به تمرین بیشتری خواهید داشت. با یادگیری و تسلط بر اصطلاحات پابجی، بازی لذت بخش‌تری را تجربه خواهید کرد.

اما نگران نباشید. در این قسمت برای شما مطلبی آماده کرده‌ایم که با استفاده از آن می‌توانید شانس برنده شدن خود را افزایش داده و به یک بازیکن حرفه‌ای پابجی تبدیل شوید. به این علت که آشنا شدن با اصطلاحات پابجی موبایل می‌تواند به درک بهتر شما از شرایط، کمک شایانی کند.

آشنایی با کلمات مهم و اصطلاحات پابجی موبایل

 • AFK یکی از معروفترین اصطلاحات پابجی موبایل است که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این واژه که مخفف Away From Keyboard بوده برای زمان‌هایی است که بازیکن در هنگام بازی پابجی مشغول به کار دیگری شده و نمی‌تواند بازی را ادامه دهد. در این صورت فرد باید برای اطلاع رسانی به هم تیمی‌های خود واژه AFK را تایپ نماید.
 • احتمالا در هنگام بازی اصطلاح Noob را زیاد شنیده باشید، این کلمه برای کسی به کار می‌رود که توانایی هیچ کاری را در بازی ندارد و اصلا خوب بازی نمی‌کند.
 • همچنین اصطلاح Noob stack برای فردی به کار می‌رود که ادعا حرفه‌ای بودن دارد ولی در اصل Noob است.
 • کلمه Rush یا Push به معنای فشاور آوردن بر روی یک شخص یا یک تیم می‌باشد که در فواصل نزدیک به هم قرار دارند.
 • اصطلاحاتی مانند FPP و TPP به معنی این است که بازیکن در حالت‌های اول شخص و یا سوم شخص مشغول بازی است.
 • برای بیان تیرهای مشقی و رد گم کنی برای به دام انداختن دشمنان از کلمه Bait استفاده می‌شود. در صورتی که هم تیمی‌ها به کمک نیاز داشته باشند از اصطلاح Cover استفاده می‌کنند.
 • یکی دیگر از اصطلاحات پابجی موبایل که رایج است و زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد، IGN مخفف in game name بوده و نشان دهنده نام اکانت بازیکن در این بازی است.
 • اصطلاح Loot برای جمع‌ کردن اسلحه‌ها به کار می‌رود.
 • اصطلاح BRB که مخفف Be Right Back است برای زمان‌هایی استفاده می‌شود که بازیکن می‌خواهد به دوستانش بگوید برای چند دقیقه نمی‌تواند کاراکتر خود را مدیریت نماید.
 • ADS که مخفف Aim Down Side بوده برای زمانی به کار می‌رود که بازیکن یک اسکوپ یا نشانه گیر را به جای شلیک مستقیم باز می‌کند.
 • همچنین می‌توان برای تعریف از عملکرد بازیکنان از اصطلاح WP استفاده نمود. بنابراین توسط این اصطلاح می‌توان به بازیکن مقابل خود گفت که حرکت شما قابل تحسین است.
 • اصطلاح دیگر پابجی Prefire است که در زمان دیدن دشمن برای شروع شلیک استفاده شده و موجب برتری شما در میدان نبرد خواهد شد.
 • اصطلاح GG به معنای بازی خوب بوده و یکی از پرکاربردترین مخفف داخل بازی است. از این کلمه برای کسب موفقیت‌های تیمی استفاده می‌شود.
 • از اصطلاح Farm برای تکرار کاری جهت پیشرفت بازی استفاده می‌شود.
 • همچنین Avatar نیز تصویری است که برای نمایش هر بازیکن در بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • Spoil نشان دهنده جزئیات و داستان بازی بوده که بازیکن هنوز تجربه نکرده و به آن مراحل نرسیده است و می‌تواند لذت بازی را از بین ببرد.
 • Headshot هم که در لیست پراستفاده‌ترین اصطلاحات پابجی موبایل قرار دارد به معنای شلیکی که به سر بازیکن وارد شده و می‌تواند منجر به بیشترین میزان آسیب شود.

 

نکات طلایی هنگام مبارزه در بازی پابجی

نکات طلایی هنگام مبارزه در بازی پابجی

هر بازیکنی می‌تواند با توجه به انتخاب و سلیقه خود دکمه‌های بازی را تغییر دهد تا بتواند به راحتی بازی را دنبال نماید. علاوه بر آن تسلط خود را بر اسلحه‌ها و کاربرد آن‌ها افزایش دهید.

برای مبارزه‌های تیمی و افزایش شانس برنده شدن نیاز است تا در انتخاب بازیکنان دقت کرده و افراد حرفه‌ای را انتخاب کنید. همچنین در این مرحله تقسیم وظایف باید به درستی انجام شده و همه چیز باید برنامه ریزی و تعیین گردد.

بنابراین باید تجهیزاتی که شامل اسلحه و خشاب و همینطور بسته‌های امداد رسانی که برای بازیابی خون شما می‌باشد را در اختیار داشته باشید تا بتوانید با قدرت مسابقه دهید.

همیشه تعدادی نارنجک داشته باشید تا در مواقع لزوم از آن‌ها استفاده نمایید. علاوه بر آن استفاده مفید و به موقع از صخره‌ها و سنگ‌ها می‌تواند شما را پوشش داده و امنیت شما را در هنگام خطر تضمین نماید.

در قسمت Setting و Quick Chat با زدن دکمه Change می‌توانید متن‌هایی که زیاد مورد استفاده شما هستند را انتخاب کرده و وارد نمایید.

مبارزه تیمی با حریفان در بازی پابجی نیازمند تجربه و تسلط بیشتر در این بازی است. درنتیجه تحلیل موقعیت و تعیین استراتژی باید توسط بازیکنان حرفه‌ای صورت گیرد.

جمع بندی

برای افزایش شانس برنده شدن در بازی محبوب و پرطرفدار پابجی و همچنین کسب لذت بیشتر، نیاز به تسلط و آشنایی با اصطلاحات این بازی خواهد بود. علاوه بر آن از آنجایی که بازی پابجی با دوستان می‌تواند لذت آن را چند برابر کند، با دانستن کلمات و اصطلاحات پابجی موبایل به راحتی می‌توانید با دوستان و هم تیمی‌های خود ارتباط برقرار نمایید. اگر شما هم چیزی از کلمات رایجی که در بازی پابجی مورد استفاده قرار می‌گیرید می‌دانید، در بخش نظرات آن‌ها را با کاربران آی آر پابجی در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *