آموزش پابجی موبایل

بازی پابجی موبایل محبوب و پرطرفدار

بازی پابجی موبایل محبوب و پرطرفدار

بازی پابجی موبایل یکی از پدیده‌های جهانی در عرصه بازی‌های موبایلی است که با گرافیک خیره‌کننده و گیم‌پلی هیجان‌انگیز خود، میلیون‌ها بازیکن را در سراسر جهان جذب کرده است. پابجی موبایل یک بازی بتل رویال رایگان است و بسیاری این بازی را دلیل محبوبیت سبک بتل رویال در موبایل می‌دانند و با این که قبل از پابجی موبایل، بازی‌های بتل رویال دیگری برای اندروید و iOS منتشر شده بودند، اما محبوبیت پابجی موبایل بود که این سبک را به همه شناساند.

تاریخچه بازی پابجی موبایل

بازی پابجی موبایل ، مخفف Player Unknown’s Battlegrounds، داستانی جذاب از نوآوری و موفقیت در صنعت بازی‌های ویدئویی دارد. این بازی ابتدا در مارس ۲۰۱۷ به صورت نسخه اولیه عرضه شد و توسط برندن گرین، معروف به پلیرانون، طراحی گردید. گرین که پیش از این در پروژه‌های مختلفی همچون ARMA 2 و DayZ: Battle Royale نقش داشت، تجربیات خود را به کار گرفت تا یک بازی بتل رویال منحصربه‌فرد بسازد.

پابجی به سرعت محبوب شد و به عنوان یک پدیده در صنعت بازی‌های ویدئویی شناخته شد که بازی بر اساس مبارزات بقا در یک جزیره استوار است، جایی که بازیکنان باید با یکدیگر مبارزه کنند تا تنها بازمانده باشند. این مفهوم ساده اما هیجان‌انگیز، همراه با گرافیک عالی و گیم‌پلی روان، پابجی را به یک موفقیت بزرگ تبدیل کرد.

معرفی پابجی موبایل

معرفی پابجی موبایل

پابجی موبایل در سپتامبر ۲۰۱۸ عرضه شد تا تجربه پابجی را به دستگاه‌های موبایل بیاورد. این نسخه موبایلی با توجه به قابلیت‌های لمسی و حمل‌پذیری دستگاه‌های موبایل، تغییراتی در گیم‌پلی داشت. با این حال، هسته اصلی بازی – مبارزه برای بقا – حفظ شد و به سرعت طرفداران زیادی پیدا کرد.

تاریخچه انتشار پابجی موبایل

پابجی موبایل در ۱۸ مارس ۲۰۱۸ برای اندروید و iOS منتشر شد که این بازی اولین نسخه از سری بازی‌های پابجی نیست و اولین نسخه، Battlegrounds، در ۲۳ مارس ۲۰۱۷ به صورت آزمایشی برای PC منتشر شد و پس از استقبال مخاطبان، نسخه اصلی آن در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ عرضه گردید.

پابجی موبایل ابتدا با نام‌های دیگری در چین، کانادا و آمریکا منتشر شد و سپس نسخه جهانی آن با نام پابجی موبایل برای اندروید و iOS عرضه گردید. جالب است بدانید که پابجی موبایل مجوز انتشار در چین را نگرفت و سازندگان مجبور شدند تا برخی از المان‌های بازی را تغییر دهند. این بازی در چین با نام Game for Peace منتشر شده است و خشونت کمتری دارد و خون‌ریزی را نشان نمی‌دهد.

پابجی موبایل توسط استودیوهای LightSpeed و Quantom، زیرمجموعه‌هایی از Tencent Games و Krafton، ساخته شده است که نسخه اصلی بازی توسط استودیوی Bluehole توسعه داده شد.

گیم‌پلی پابجی موبایل

گیم‌پلی پابجی موبایل شباهت زیادی به نسخه PC دارد که بازیکنان با چتر نجات از هواپیما پرش می‌کنند و در یک جزیره دورافتاده فرود می‌آیند؛ آخرین نفری که زنده بماند، برنده بازی خواهد بود. این بازی به صورت تک‌نفره، یا در تیم‌های دو و چهار نفره قابل بازی است.

گیم‌پلی پابجی موبایل

هر بازی پابجی موبایل تقریبا کمتر از ۳۰ دقیقه طول می‌کشد که محدوده‌ای در بازی وجود دارد که به اسم zone شناخته می‌شود؛ زون بازی منطقه امن بازی را مشخص می‌کند و دائما در حال کوچک شدن است. اگر در طول بازی در بیرون از این محدوده قرار بگیرید، پس از چند ثانیه می‌میرید. بازیکنان همواره باید داخل این محدوده با یکدیگر بجنگند؛ کوچک شدن دائمی این محدوده به هیجان‌انگیزتر و سریع‌تر شدن بازی کمک می‌کند.

در بازی مپ‌های زیادی وجود دارد که قبل از شروع، مپ مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید و سپس بازی با پرواز یک هواپیما روی این مپ شروع می‌شود؛ با گذر هواپیما از روی مپ، شما باید تصمیم بگیرید که چه زمانی بپرید تا در چه نقطه‌ای از مپ فرود بیایید. پس از پرش، از یک چتر نجات استفاده می‌کنید و می‌توانید مسیر خودتان را تعیین کنید.

پس از پرواز هواپیما و رسیدن بازیکنان به جزیره، محدوده‌ای آبی رنگ دور بازی شکل می‌گیرد که همان زون است و بخش امن جزیره را مشخص می‌کند. زمانی که برای اولین بار به جزیره می‌رسید، سلاح، تجهیزات دفاعی و کمک‌های اولیه‌ای ندارید. در نتیجه باید از خانه‌های متروکه تجهیزات مورد نیاز خود را به دست آورید؛ همچنین امکان لوت کردن این تجهیزات از دشمنان نیز وجود دارد. به طور کلی، تجهیزات خوب بازی در خطرناک‌ترین مناطق مپ یافت می‌شوند.

گرافیک پابجی موبایل

گرافیک پابجی موبایل برای یک بازی موبایلی بسیار خوب است که بافت‌ها و جزئیات محیط بازی به خوبی ساخته شده‌اند و صداگذاری آن نیز به خوبی انجام شده است.

مپ‌های پابجی موبایل

 • Livik
 • Erangel
 • Miramar
 • Sanhok
 • Vikendi
 • Karakin

پابجی موبایل دارای مپ‌های مختلفی است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

مپ‌های پابجی موبایل

مپLivik

نقشه‌ای کوچک‌تر از ارانگل اما بزرگ‌تر از سانهوک، با تمی برفی.

مپErangel

اولین و اصلی‌ترین مپ بازی است.

مپMiramar

نقشه‌ای بیابانی که تپه‌ها و دره‌های زیادی دارد.

مپ Sanhok

یک نقشه کوچک‌تر نسبت به دو نقشه دیگر که فضایی جنگلی دارد.اگر میخواهید اطلاعات بیشتری درمورد این مپ داشته باشید مقاله بهترین مکان‌ها برای فرود در مپ Sanhokبهترین مکان‌ها برای فرود در مپ Sanhok را بخوانید.

مپ Karakin

مپی بسیار کوچک که می‌تواند حداکثر ۶۴ بازیکن را در خود جای دهد.

تجهیزات پابجی موبایل

 • سلاح‌ها
 • تجهیزات دفاعی
 • مهمات و گلوله‌ها

تجهیزات پابجی موبایل

سلاح ها پابجی موبایل

هرکدام از سلاح‌ها برای شلیک‌هایی در فواصل مختلف طراحی شده‌اند. سلاح‌های پابجی شامل اسنایپر، شاتگان‌، ماشین‌گان‌ها، ساب‌ماشین‌گان‌ها و پیستول‌ها می‌شوند. تمام سلاح‌ها از روی نمونه‌های واقعی طراحی شده‌اند.

تجهیزات دفاعی پابجی موبایل

شما در پابجی می‌توانید جلیقه‌های و هلمت‌های متفاوتی را استفاده کنید. امکان ارتقای هر یک از این تجهیزات نیز وجود دارد.

مهمات و گلوله های پابجی موبایل

برای هر سلاح، گلوله‌های مخصوص خودش وجود دارد که باید داخل بازی پیدا کرده یا از بازیکنان دیگر لوت کنید.

تجهیزات بازی شامل سلاح‌های مختلف، تجهیزات دفاعی، مدکیت‌ها و مهمات هستند که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را از خانه‌های متروکه یا از دشمنان لوت کنند که این تجهیزات از مهم‌ترین بخش‌های بازی هستند که به بازیکنان کمک می‌کنند تا در مبارزات برتری داشته باشند.

مقایسه پابجی موبایل با نسخه PC

پابجی موبایل تفاوت‌هایی با نسخه PC دارد و یکی از مزایای پابجی موبایل این است که می‌توانید آن را به راحتی روی موبایل بازی کنید و نیازی به کیبورد، ماوس و سیستم گیمینگ ندارید. اما گرافیک بازی در PC یا کنسول بهتر است زیرا سخت‌افزار موبایل‌ها ضعیف‌تر است. برای مثال، در پابجی موبایل، برخی جزئیات مانند پنجره ماشین‌ها و شیشه‌ها به خوبی ساخته نشده‌اند.

کنترلرهای بازی نیز تفاوت زیادی با نسخه PC دارند که در کامپیوتر، با کیبورد و ماوس بازی می‌کنید که برای بسیاری از گیمرها، بهترین ابزارها برای بازی‌های شوتر هستند. اگر از نسخه PC به نسخه موبایلی بیایید، کنترلرهای لمسی ممکن است دشواری‌هایی ایجاد کنند. لمس اشتباه می‌تواند برنامه‌های شما را به هم بریزد و جای خالی موس و کیبورد را احساس کنید.

اکثر قابلیت‌های نسخه PC و کنسول در موبایل نیز وجود دارند و تفاوت‌ها به خاطر سخت‌افزار مختلف این دستگاه‌هاست. هسته بازی پابجی تغییر نکرده است.اگر نصب بازی پابجی روی کامپیوتر برای شما دشوار است مقاله راهنمای نصب پابجی موبایل روی کامپیوتر را بخوانید.

روش نصب پابجی موبایل

 • 1. وارد فروشگاه موبایل خود، پلی استور برای اندروید و اپ استور برای iOS، شوید.
 • 2. عبارت PUBG Mobile را جستجو کنید و وارد بخش این بازی شوید.
 • 3. بازی را نصب کنید. پابجی موبایل نیاز به حداقل ۳ گیگ فضای خالی دارد. بهتر است موبایلتان حداقل ۴ یا ۵ گیگ فضای خالی داشته باشد تا بازی را به راحتی اجرا کند.

گر در اندروید ارور “This game is not available in your region” را دریافت کردید، کش و دیتای پلی استور را از تنظیمات موبایلتان پاک کنید و با یک وی‌پی‌ان مناسب وارد پلی استور شده و مراحل را دوباره انجام دهید.

پس از نصب، باید در پابجی موبایل اکانت بسازید یا وارد اکانت خود شوید. این بازی از قابلیت cross platform پشتیبانی نمی‌کند؛ در نتیجه نمی‌توانید به اکانت پابجی خود که روی کنسول یا PC دارید، روی موبایل دسترسی داشته باشید و باید اکانت جداگانه‌ای برای موبایل بسازید

دستگاه مورد نیاز برای نصب بازی

 • سیستم عامل
 • پردازنده
 • حافظهRAM
 • فضای ذخیره سازی
 • اتصال اینترنت

برای نصب و اجرای پابجی موبایل، دستگاه‌های موبایل باید مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خاصی داشته باشند.

 سیستم عامل

 • برای دستگاه‌های اندرویدی، حداقل نسخه مورد نیاز معمولاً اندروید 5.1.1 یا بالاتر است.
 •    برای دستگاه‌های iOS، حداقل نسخه مورد نیاز معمولاً iOS 9.0 یا بالاتر است.

پردازنده

 دستگاه باید دارای یک پردازنده قوی باشد. برای اندروید، پردازنده‌هایی مانند Snapdragon 425 یا بالاتر توصیه می‌شوند.

    برای دستگاه‌های iOS، از آیفون 5s به بعد قادر به اجرای بازی هستند.

حافظه RAM

  حداقل 2 گیگابایت RAM برای اجرای روان بازی توصیه می‌شود، اگرچه داشتن RAM بیشتر تجربه بهتری را ارائه خواهد داد.

فضای ذخیره‌سازی

حداقل 2 گیگابایت فضای خالی توصیه می‌شود، اما با توجه به بروزرسانی‌ها و داده‌های اضافی، داشتن فضای بیشتر مفید است.

اتصال اینترنت

پابجی موبایل یک بازی آنلاین است و نیاز به اتصال اینترنت پایدار دارد. یک اتصال Wi-Fi قوی یا داده‌های تلفن همراه با سرعت بالا توصیه می‌شود. استفاده از DNS باعث پایداری سرعت اینترنت شما می‌شود.

نسخه 3.1.0 بازی پابجی موبایل

آخرین نسخه پابجی موبایل در ۱۰ مارس ۲۰۲۴ (۲۰ اسفند ۱۴۰۲) بروزرسانی شد. نسخه 3.1.0 شامل ویژگی‌های جدیدی مانند:

 • شاهکار حماسی بتل رویال: مبارزه در نبردهای ۱۰۰ نفره که باید اخرین نفر زنده مانده باشید.
 • محیط جدید: جزیره نیمبوس – یک میدان نبرد جدید.
 • وسایل نقلیه جدید: کشتی گنجینه آسمانی، فرش جادویی، بالون هوایی.
 • بروزرسانی نقشه‌ها: نقشه میرامار به‌روز شده.
 • رویدادهای جدید: رویداد ماه طلایی.با ماموریت های جذاب.
 • سلاح جدید: P90 با قابلیت تیراندازی سریع و دوربین هولوگرافیک.
 • حالت بازی جدید: حالت شب در نقشه ارنگل.

وجود ربات‌ها در بازی پابجی موبایل

آخرین نسخه پابجی موبایل در ۱۰ مارس ۲۰۲۴ (۲۰ اسفند ۱۴۰۲) بروزرسانی شد. نسخه 3.1.0 شامل ویژگی‌های جدیدی می باشد.

بسیاری از بازیکنان تجربه مواجهه با ربات‌های بازی را دارند اگرچه سازندگان بازی وجود آن‌ها را تایید نکرده‌اند، بازیکنان زیادی با آن‌ها روبه‌رو شده‌اند و ربات‌ها برای راحت‌تر کردن بازی برای افراد مبتدی طراحی شده‌اند و هوش مصنوعی ضعیفی دارند.

پرداخت‌های درون برنامه‌ای پابجی موبایل

پابجی موبایل یک بازی رایگان است اما برای پیشرفت سریع‌تر می‌توانید از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای استفاده کنید. خرید یوسی پابجی موبایل به شما امکان دسترسی به آیتم‌های انحصاری و تجربه شخصی‌سازی بیشتری می‌دهد.

اگر در نصب بازی پابجی موبایل مشکل دارید مقاله آموزش نصب پابجی موبایل را در رسانه ایران موجو بخوانید.

نظر شما درباره بازی پابجی موبایل

ما در این مقاله به معرفی بازی پابجی موبایل و جنبه‌های مختلف آن پرداختیم که این بازی بتل رویال یکی از محبوب‌ترین بازی‌هاست که پس از آن بازی‌های دیگری مانند کالاف دیوتی موبایل منتشر شدند. اگر به دنبال هیجان هستید، پابجی موبایل را از دست ندهید. نظر شما درباره پابجی موبایل چیست؟

 

 •  
 •  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *